خرید اسباب بازی ایرانی

نقش اسباب بازی ایرانی بر رشد کودکان

درباره اهمیت خرید اسباب بازی ایرانی  و نقش آن در رشد کودکان چه می‌دانید؟ داشتن اسباب بازی برای تمام کودکان جهان لذت‌بخش است. کودک تا ۶ سالگی فقط به بازی فکر می‌کنند و لذت‌بخش ترین کار برای آن‌ها بازی کردن است. ژان پیاژه معتقد است که در گزینش اسباب‌بازی برای کودک باید حساسیت و دقت بسیاری داشت چون مهم‌ترین چیزی که در شکل دادن به تمایلات عاطفی و روانی کودکان نقشی مؤثر دارد، اسباب بازی مناسب است. خرید وسایل بازی ایران 

توجه : این مقاله توسط گروه باغبانی مریان تالیف شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر  در زمینه خدمات و محصولات باغبانی مریان می‌توانید به بخش فروشگاه و یا صفحه اصلی مراجعه نمایید.

خرید اسباب بازی ایرانی

صنعت ساخت اسباب بازی ایرانی با شیوع ویروس کرونا دستخوش تغییرات زیادی شد چون خانه‌نشین شدن کودکان و تقاضا برای خرید بیشتر اسباب بازی و در مقابل آن افزایش قیمت مواد اولیه و تعطیلی برخی از واحدهای صنعتی اسباب بازی باعث بر هم خوردن تعادل عرضه و تقاضا در این صنعت شد.

اما با تمام این فرآیندها و مشکلات باز هم باید به نحوی نیاز کودک به اسباب بازی باید رفع شود. واردات اسباب بازی در این چند سال اخیر بسیار پر رونق بوده است .در کنار واردات، صنعتگران ایرانی نیز فعال بوده اند و با وجود تمامی مشکلات، به تولید انواع وسایل بازی ایرانی با کیفیت پرداخته‌اند. اما متاسفانه همچنان سهم اسباب بازی ایرانی در فروشگاه ها بسیار کمتر از اسباب بازی های خارجی است.

 

معرفی بهترین اسباب بازی ایرانی

اسباب‌ بازی ایرانی از طراحی منحصر به فرد و زیبایی برخوردار است و معمولاً از طرح‌ها و الگوهایی استفاده شده است که به ساختار زندگی کودکان ایرانی نزدیک باشد. فروشگاه‌های زیادی در سطح کشور وجود دارند که مرجع اسباب بازی های متنوع ایرانی هستند.

خرید اسباب بازی دخترانه  ایرانی جذاب و متنوع می‌تواند در بالا بردن خلاقیت کودک و تجربه زندگی مؤثر باشد. به طور کلی خرید وسایل بازی ایرانی می‌توانند در تقویت قدرت تمرکز، فکری، توجه، خلاقیت و مهارت‌های حرکتی کودکان کمک‌کننده باشند. والدین باید دقت کنند که هر وسیله برای چه سنی و با چه هدفی طراحی شده است و آیا خرید این وسیله کمکی به رشد خلاقیت و یادگیری در کودک می‌کند یا نه؟ چون تمام اسباب ‌بازی ‌هایی که تولید می‌شوند مفید و کاربردی نیستند و ممکن است در رشد منفی گام بردارند. با انتخاب اسباب بازی مناسب، کودک با آن‌ها دوست می‌شود و بخش مهمی از زمان خود را صرف آن‌ها می‌کند.

جشنواره اسباب بازی ایرانی

تخفیف ویژه دوره باغبانی کودک

شما می‌توانید تا پایان این ماه، دوره باغبانی کودک را با 20 درصد تخفیف تهیه نمایید.        

کد تخفیف : web251  

انواع وسایل بازی ایرانی مؤثر در رشد کودکان

اسباب بازی ایرانی  شکل و اندازه یکنواختی ندارند که بگوییم صرفاً برای پرورش و خلاقیت خاصی طراحی‌شده‌اند. تنوع طرح، رنگ و مدل وسایل بازی ایرانی می‌توانند نیاز هر سلیقه‌ای را تأمین کنند و در رشد خلاقیت کودکان نقش مهمی را ایفا می‌کنند. اسباب بازی های ایرانی با توجه به سن کودک رده‌بندی می‌شوند .اگر بخواهید نکات تربیتی را در قالب اسباب بازی آموزش دهید می‌توانید با توجه به سن کودک و با توجه به نکته‌ای که قرار است آموزش ببیند، در خرید وسایل بازی ایرانی دقت نمایید و گزینه مناسبی را انتخاب کنید. در زیر چند نمونه از اسباب بازی ها و نکات مرتبط با آن‌ها را بیان خواهیم کرد.

  • اسباب ‌بازی ‌هایی که شکل و اندازه آن‌ها قابل تغییر است و کودک می‌تواند با توجه به سلیقه خود آن را تغییر دهد کمک مهمی در رشد خلاقیت آنها خواهند داشت.
  • برخی از ماشین ها و عروسک های موزیکال باعث ایجاد شادی و نشاط در کودک می‌شود البته باید به دنبال اسباب ‌بازی ‌هایی بود که موزیک مناسبی داشته باشند. خرید اسباب بازی ایرانی
  • بیشتر دختران و پسران دوست دارند یک وسیله بازی خود را همیشه همراه خود داشته باشند این وسیله می‌تواند یک عروسک پارچه‌ای نرم و سبک باشد و یا یک ماشین سبک و کوچک باشد که نقش همدم را برای کودک ایفا می‌کنند. باید توجه داشت که وجود این همدم بر روی رشد قدرت تکلم کودکان مؤثر است.
  • اسباب بازی های آموزشی بر روی خلاقیت و یادگیری کودک تأثیر مثبت می‌گذارند. چون کودک با استفاده از وسایل آموزشی مهارت خود را ساختن و استفاده از دستهایش بالا می‌برد.

در بازار اسباب بازی ، انوع مختلف اسباب بازی ایرانی از دسته بندی های ذکر شده در قسمت بالا وجود دارند. مزیت این وسایل بازی ایرانی آن است که متناسب با فرهنگی بومی ایران ساخته شده‌اند و خانواده‌ها می‌توانند با خیال راحت هر یک از اسباب بازی های ذکر شده را برای کودکانشان تهیه کنند. یکی دیگر از مزیت اسباب بازی های با کیفیت ایرانی این است که معمولا سرب هستند و خطری کودک را تهدید نمی‌کند.

خرید وسایل بازی ایرانی محرک رشد جسمی و ذهنی کودکان

در جریان بازی با اسباب بازی استارت رشد جسمی و روانی کودک کلیک می‌خورد. دوره کودکی جزء حیاتی‌ترین دوران زندگی فرد است و همان‌طور که کودک به غذا برای رشد جسمی نیاز دارد به اسباب بازی هم برای رشد روانی نیاز دارد. هر چه کودک تمایل بیشتری به بازی کردن و استفاده از  وسایل بازی مناسب داشته باشد، در واقع نشانه‌هایی مهم برای سلامت عقل، کنجکاوی و هوشیاری او است. از آنجا که بیشتر نیازهای کودکان در قالب بازی کردن با وسایل بازی نمایان می‌شود پس لازم است که بازی ها و سرگرمی های کودک کاملاً بر اساس روحیات کودک و حتی الامکان با سن او هماهنگ باشد تا بتواند به شیوه‌ای کاملاً طبیعی فشارها و احساسات خود در قالب بازی بیان کند. بدین طریق کودک مهارت‌های لازم جسمی، فکری، عاطفی و اجتماعی را در قالب بازی کسب می‌نماید. اگر نگران وجود اضطراب و استرس در کودکانتان هستید این رفتار باید متوقف شود وقتی کودک سرگرم بازی باشد کمتر دچار اضطراب و استرس می‌شود و تنها به درک دنیا و اسباب بازی های جدید فکر می‌کند. پس خرید اسباب بازی ایرانی مناسب می‌تواند موجبات آرامش کودک را فراهم نماید. خرید وسایل بازی ایرانی

خرید وسایل بازی ایرانی باغبانی

—————————————————————————————-

امروزه آموزش کاشت گیاهان به کودکان جزو بازی ها و سرگرمی های آموزشی مفید و سبز محسوب می‌شوند. یکی از وسایل بازی ایرانی مناسب جهت آموزش باغبانی به کودکان بسته های باغبانی کودک است. گروه مریان به عنوان یکی از تولید کنندگان اسباب بازی ایرانی، انواع بسته های باغبانی و کشاورزی کودکان را برای سنین 4 الی 15 سال طراحی و تولید می‌نماید. جهت آشنایی بیشتر با محصولات ما به بخش فروشگاه مراجعه نمایید و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

راستی می دونستی که باغبونی یکی از بهترین روش‌ها برای علاقه‌مند کردن بچه‌ها به میوه‌‌ و سبزیجاته؟ اگر میخوای بچه‌هات رو به مصرف غذاهای سالم تشویق کنی، حتما باغبونی رو با اونا تمرین کن. تازه باغبونی باعث افزایش صبر، اعتماد به نفس و مسئولیت‌پذیری بچه ها هم میشه😋

 حالا که اینقدر باغبونی خوبه🥰، یادت نره به فروشگاهمون هم سر بزنیا😉. تو فروشگاه مریان، هر چیزی که برای یادگیری و انجام باغبانی کودک و نوجوان نیاز داری رو می‌تونی پیدا کنی 😍

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا