انواع اسباب بازی دخترانه ایرانی

انواع اسباب بازی دخترانه جدید | 4 اسباب بازی برتر 1401

خرید اسباب بازی دخترانه جدید چیزی متفاوت از اسباب بازی های پسرانه است. دنیای رنگارنگ دختران و اسباب بازی های متنوع و زیبای آن‌ها چیزی فراتر از تصور است. تنوع در اسباب بازی دخترونه بسیار زیاد است از عروسک های متنوع و زیبا گرفته تا اسباب بازی های مشترکی چون بسته‌های باغبانی، خیاطی، قالی بافی همه و همه جزء پرطرفدارترین اسباب بازی های دخترانه ایرانی و خارجی در بین دختران هستند. انواع اسباب بازی کودکانه دخترانه ایرانی

دختران معمولاً از تمام اسباب بازی های ریز و درشت برای تفریح و سرگرمی استفاده می‌کنند و با کمترین وسایل بیشترین سرگرمی را برای خود ایجاد می‌کنند و با این کار ذهن و فکر و خلاقیت پویاتر دارند.

توجه : این مقاله توسط گروه باغبانی مریان تالیف شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر  در زمینه خدمات و محصولات باغبانی مریان می‌توانید به بخش فروشگاه و یا صفحه اصلی مراجعه نمایید.

نقش اسباب بازی دخترونه مناسب در یادگیری

نقش اسباب بازی دخترونه مناسب در یادگیری

خرید اسباب بازی دخترانه جدید و مناسب نقش مهمی در  رشد مهارت‌های شناختی، ارتباطی و اجتماعی دختران ایفا می‌کند. بیشتر اسباب بازی ها مختص دختران تولیدشده‌اند و پسران علاقه‌ای به بازی با این وسایل ندارند‌. طبق تحقیقاتی که در زمینه علایق دختران به نوع اسباب بازی انجام‌شده به این نتیجه رسیده‌اند که دختران بیشتر به نگاه کردن به چهره علاقه دارند. همچنین آن‌ها به وسایلی علاقه دارند که به مهارت‌های ظریف حرکتی و دستکاری اشیاء بیشتر نیاز دارند. در این میان عروسک ها از رایج‌ترین نوع اسباب بازی دخترونه در بین کودکان هستند. علاوه بر عروسک اسباب بازی های دیگری از جمله : ست‌های آشپزی، چای‌خوری و لوازم‌خانگی و لوازم آرایشگاه و …  در زمره پرطرفدارترین و محبوب‌ترین وسایل بازی هستند.

انواع اسباب بازی دخترانه جدید در سال 1400

1) اسباب بازی عروسک

 بر اساس تحقیقاتی که رینولد کوک بر روی اتاق دختران و پسران زیر ۶ سال در سال ۱۹۷۳ انجام داد به این نتیجه رسید که دختران بیشتر از پسران در اتاق خود انواع عروسک های مختلف، خانه های مخصوص عروسک، اسباب بازی های مخصوص چای‌خوری دارند و در مقابل پسران عروسک هایی از قبیل سرباز، شخصیت‌های کارتونی مانند زورو، مرد عنکبوتی، هالک، بتمن، شرک و ..‌ را دارند اما باز هم آمار عروسک دختران حدود شش برابر پسران است. به همین دلیل معمولا عروسک را جزو خانواده اسباب بازی کودکانه دخترانه در نظر می‌گیرند. طبق این تحقیقات برای بیشتر دختران در مناسبت‌های خاص عروسک کادو داده می‌شود. انواع اسباب بازی های دخترانه ایرانی

البته عوامل بسیاری بر نوع اسباب بازی انتخابی تأثیر می‌گذارند. در رده‌ی اول بیشتر دختران اولویتشان انتخاب اسباب بازی های کلیشه‌ای است که البته می‌توان عوامل فرهنگی و اجتماعی در انتخاب نهایی دختران دخیل دانست. در رده‌ی دوم عوامل غریزی هستند که هر کودک بسته به جنسیت خود یک مدل اسباب بازی را بیشتر می‌پسندد. مثلاً پسران از لوازم مکانیکی و ماشین ها و دختران از لوازم آشپزخانه و عروسک خوششان می‌آید. بعضی از اسباب بازی ها هم هستند که مشترکا در بین دختران و پسران رایج هستند که بسته‌های باغبانی، پزشکی و … نمونه‌ای از آن‌ها هستند. اسباب بازی دخترونه

گاها کودک تحت تأثیر خانواده به ناچار از یک دسته از اسباب بازی ها استفاده می‌کند که هیچ علاقه‌ای به آن‌ها ندارد و فقط تحت تأثیر انتخاب‌های والدین و اطرافیان قرار گرفته شده است. پس در درجه‌ی اول بهتر است به سلیقه و انتخاب کودک احترام گذاشته شود و هنگام خرید اسباب بازی دخترانه یا پسرانه هیچ عاملی را بر تصمیم‌گیری کودکان قالب نکرد.

خرید اسباب بازی دخترانه جدید

اسباب بازی دخترانه با توجه به گروه سنی که در آن قرار دارند متفاوت است. هر وسیله‌ای که طراحی می‌شود هدف آموزشی خاصی به دنبال دارد. از لحاظ روانشناسی، امروزه هر دو جنسیت دختر و پسر می‌توانند از هر نوع وسیله‌ای استفاده کنند و سلیقه‌ی آن‌ها تعیین می‌کند که از چه وسیله‌ای بیشتر خوششان بیاید. در ادامه به چند مدل از پرطرفدارترین اسباب بازی های دخترانه ایرانی اشاره می‌کنیم.

اسباب‌ بازی‌های یادگیری فنون

با خرید اسباب بازی دخترانه جدید و مناسب از این خانواده یادگیری فنون، مهارت‌هایی همچون خیاطی، آشپزی، نقاشی و … ، از زمان کودکی میسر می‌شود و دختران می‌توانند مادران خود را در این زمینه الگو قرار دهند  و از آن‌ها تقلید کنند. این نوع اسباب بازی دخترونه بعد از سه سالگی بسیار کاربردی هستند. درادامه به دو مورد از اسباب بازی های دخترانه ایرانی جذاب از خانواده اسباب بازی های یادگری فنون می پردازیم.

2) خیاط کوچولو 

این پکیج ویژه دختران طراحی شده و یک اسباب بازی دخترونه محسوب می شود. پکیج خیاط کوچولو شامل نخ، پارچه ، الگوهای خیاطی و سوزن پلاستیکی می شود و کودکان با داشتن این بسته به راحتی می توانند به فعالیت خیاطی بپردازند، از آن لذت ببرند و آن را بیاموزند. یکی از دغدغه های والدین برای یادگیری خیاطی توسط کودکان ، خطر زخمی شدن توسط سوزن خیاطی است. طراحان خیاط کوچولو  به موضوع واقف بوده اند و به زیبایی این مشکل را رفع کرده اند. در این محصول از سوزن پلاستیکی استفاده شده است که همین امر تضمین گر امنیت این اسباب بازی برای کودکان است. خرید اسباب بازی دخترانه  جدید خیاط کوچولو علاوه بر آن که می تواند آموزش دهندهمهارت خایطی به کودکان باشد، باعث بهبود و تقویت  قدرت تمرکز و دقت آنها نیز می شود. مهارت ذهنی کودکان از طریق خیاطی تقویت می شود و قدرت دست ورزی آن ها نیز افزایش می یابد. این محصول شامل سه بسته مختلف می شود که برای سنین مختلف است و پکیج مقدماتی آن که برای نو آموزان است. پیکج مقدماتی خیاط کوچولو شامل :  صفحه خلاقیت.۳ عدد لباس عروسکی با حاشیه های سوراخ شده،الگو و پارچه،صفحه دکمه دوز،قیچی،۳ عدد سوزن،۵ رنگ نخ،اشل می شود.

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

تخفیف ویژه دوره باغبانی کودک

شما می‌توانید تا پایان زمان تایمر، دوره باغبانی کودک را با 35 درصد تخفیف تهیه نمایید.        

کد تخفیف : web251  

اسباب بازی کودکانه دخترانه خیاط کوچولو

3) قالی بافی دارک

دارک یکی از اسباب بازی های دخترانه ایرانی جذاب و منحصرف به فرد است که ویژه دختران طراحی شده است. با خرید اسباب بازی دخترانه جدید دارک می توان شاهد شکوفایی خلاقیت و استعداد کودکان در زمینه بافت پارچه و گلیم بود. این محصول زیبای ایرانی شامل موارد زیر می شود:

  • وسایل بافت نظیر: خط کش،  شانه و هاف
  • دار کوچک چله کشی شده ( همان دارک) 
  • نخ های بافت و پنج عدد ماکو
  • دی وی دی آموزی ، نقشه بافت و راهنمای آموزشی
  • پایه های نگهدارنده دارک

این اسباب ابزی نیز همانند خیاط کوچولو یک وسیله بازی مهارتی است که کودکان از طریق آن مهارت بافت گلیم را می آموزند. همچنین این محصول باعث افزایش تمرکز، و قدرت دست ورزی کودکان می شود. 

 دارک به عنوان یکی از اسباب بازی های دخترانه ایرانی

بسته‌های آموزشی

 این بسته‌ها با توجه به سن کودک طراحی می‌شوند و از تنوع بی‌نظیری برخوردارند. معمولا بسته های آموزشی به تنهایی به عنوان اسباب بازی کودکانه دخترانه در نظر گرفته نمی شوند. این محصولات برای جنسیت خاصی طراحی نشده‌اند و هر دو گروه پسران و دختران می‌توانند از آن استفاده کنند. بسته‌های آموزشی، مهارت و خلاقیت کودک را افزایش می‌دهند و به قدرت یادگیری کودک کمک شایانی می‌کند.

4) بسته‌های باغبانی 

 این محصول یکی از جذاب‌ترین و مهیج‌ترین اسباب بازی آموزشی است که هم اسباب بازی دخترونه  وهم پسرونه محسوب می‌شود. این محصول کودکان را با قانون طبیعت بیشتر آشنا می‌کند و قابل استفاده در منازل، مدارس، مهدکودک‌ها و فضاهای آموزشی است. بسته‌های باغبانی حاوی اقلام مختلفی از قبیل ظرف کاشت بذر، تعدادی  گلدان کوچک و بزرگ، چندین مدل بذر مختلف، بیلچه باغبانی، بستر کاشت بهداشتی، آبپاش و راهنمایی کاشت و نگهداری بذرها هستند که در رنگ بندی‌های متنوع و دوست‌داشتنی و با کیفیت بالا تولید می‌شوند. کودکان به کمک بسته‌های کشاورزی، آموزش نگهداری گل و گیاه را می‌آموزند و درنهایت بازی با این پکیج ها موجب رشد مهارت‌های آن‌ها می‌شود. خرید اسباب بازی دخترانه جدید

انواع اسباب بازی دخترانه و پک باغبانی

—————————————————————————————-

امروزه با توجه به اهمیت اسباب بازی سالم برای کودکان، گروه باغبانی مریان به عنوان یک شرکت‌ پیشرو در زمینه طراحی و تولید بسته های باغبانی به عنوان یک اسباب بازی آموزشی دخترانه و پسرانه فعالیت می‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینگونه محصولات به صفحه فروشگاه وب سایت ما مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرید.

راستی می دونستی که باغبونی یکی از بهترین روش‌ها برای علاقه‌مند کردن بچه‌ها به میوه‌‌ و سبزیجاته؟ اگر میخوای بچه‌هات رو به مصرف غذاهای سالم تشویق کنی، حتما باغبونی رو با اونا تمرین کن. تازه باغبونی باعث افزایش صبر، اعتماد به نفس و مسئولیت‌پذیری بچه ها هم میشه😋

 حالا که اینقدر باغبونی خوبه🥰، یادت نره به فروشگاهمون هم سر بزنیا😉. تو فروشگاه مریان، هر چیزی که برای یادگیری و انجام باغبانی کودک و نوجوان نیاز داری رو می‌تونی پیدا کنی 😍

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا