انواع اسباب بازی دخترانه

انواع اسباب بازی دخترانه

نکات مهم در خرید اسباب بازی دخترانه

نحوه خرید اسباب بازی دخترانه چیزی متفاوت از مدل‌های پسرانه است. دنیای رنگارنگ دختران و اسباب بازی های متنوع و زیبای آن‌ها چیزی فراتر از تصور است. تنوع در اسباب بازی دخترونه بسیار زیاد است از عروسک های متنوع و زیبا گرفته تا اسباب بازی های مشترکی چون بسته‌های باغبانی همه و همه جزء پرطرفدارترین وسایل بازی در بین دختران هستند.

دختران معمولاً از تمام اسباب بازی های ریز و درشت برای تفریح و سرگرمی استفاده می‌کنند و با کمترین وسایل بیشترین سرگرمی را برای خود ایجاد می‌کنند و با این کار ذهن و فکر و خلاقیت کودک پویاتر خواهد شد.

توجه: این مقاله توسط گروه باغبانی کودک مریان تهیه و تنظیم گردیده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر  در زمینه کارگاه‌ها و محصولات باغبانی کودک مریان می‌توانید به بخش فروشگاه و یا صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.

نقش اسباب بازی دخترونه مناسب در یادگیری

 

نقش اسباب بازی دخترونه مناسب در یادگیری

خرید اسباب بازی دخترانه مناسب نقش مهمی در  رشد مهارت‌های شناختی، ارتباطی و اجتماعی دختران ایفا می‌کند. بیشتر اسباب بازی ها مختص دختران تولیدشده‌اند و پسران علاقه‌ای به بازی با این وسایل ندارند‌. طبق تحقیقاتی که در زمینه علایق دختران به نوع اسباب بازی انجام‌شده به این نتیجه رسیده‌اند که دختران بیشتر به نگاه کردن به چهره علاقه دارند و همچنین آن‌ها به وسایلی علاقه دارند که به مهارت‌های ظریف حرکتی و دستکاری اشیاء بیشتر نیاز دارند. در این میان عروسک ها از رایج‌ترین نوع اسباب بازی دخترونه در بین کودکان هستند. علاوه بر عروسک اسباب بازی های دیگری از جمله : ست‌های آشپزی، چای‌خوری و لوازم‌خانگی و لوازم آرایشگاه و …  در زمره پرطرفدارترین و محبوب‌ترین وسایل بازی هستند.

اسباب بازی عروسک

 بر اساس تحقیقاتی که رینولد کوک بر روی اتاق دختران و پسران زیر ۶ سال در سال ۱۹۷۳ انجام داد به این نتیجه رسید که دختران بیشتر از پسران در اتاق خود انواع عروسک های مختلف، خانه های مخصوص عروسک، اسباب بازی های مخصوص چای‌خوری دارند و در مقابل پسران عروسک هایی از قبیل سرباز، شخصیت‌های کارتونی مانند زورو، مرد عنکبوتی، هالک، بتمن، شرک و ..‌ را دارند اما باز هم آمار عروسک دختران حدود شش برابر پسران است. به همین دلیل معمولا عروسک را جزو خانواده اسباب بازی دخترانه در نظر می‌گیرند. طبق این تحقیقات برای بیشتر دختران در مناسبت‌های خاص عروسک کادو داده می‌شود.

البته عوامل بسیاری بر نوع اسباب بازی انتخابی تأثیر می‌گذارند. در رده‌ی اول بیشتر دختران اولویتشان انتخاب اسباب بازی های کلیشه‌ای است که البته می‌توان عوامل فرهنگی و اجتماعی در انتخاب نهایی دختران دخیل دانست. در رده‌ی دوم عوامل غریزی هستند که هر کودک بسته به جنسیت خود یک مدل اسباب بازی را بیشتر می‌پسندد. مثلاً پسران از لوازم مکانیکی و ماشین ها و دختران از لوازم آشپزخانه و عروسک خوششان می‌آید. بعضی از اسباب بازی ها هم هستند که مشترکا در بین دختران و پسران رایج هستند که بسته‌های باغبانی، پزشکی و … نمونه‌ای از آن‌ها هستند. اسباب بازی دخترونه

گاها کودک تحت تأثیر خانواده به ناچار از یک دسته از اسباب بازی ها استفاده می‌کند که هیچ علاقه‌ای به آن‌ها ندارد و فقط تحت تأثیر انتخاب‌های والدین و اطرافیان قرار گرفته شده است. پس در درجه‌ی اول بهتر است به سلیقه و انتخاب کودک احترام گذاشته شود و هنگام خرید اسباب بازی دخترانه یا پسرانه هیچ عاملی را بر تصمیم‌گیری کودکان قالب نکرد.

خرید اسباب بازی دخترانه

انواع اسباب بازی دخترانه

اسباب بازی دخترانه با توجه به گروه سنی که در آن قرار دارند متفاوت است. هر وسیله‌ای که طراحی می‌شود هدف آموزشی خاصی به دنبال دارد. از لحاظ روانشناسی روز دنیا، امروزه هر دو جنسیت دختر و پسر می‌توانند از هر نوع وسیله‌ای استفاده کنند و سلیقه‌ی آن‌ها تعیین می‌کند که از چه وسیله‌ای بیشتر خوششان بیاید. در زیر به چند مدل از پرطرفدارترین اسباب بازی ها اشاره می‌کنیم.

بسته‌های باغبانی

 این محصول یکی از جذاب‌ترین و مهیج‌ترین اسباب بازی کودکانه که هم اسباب بازی دخترونه محسوب می‌شود و هم پسرانه. این محصول کودکان را با قانون طبیعت بیشتر آشنا می‌کند و قابل استفاده در منازل، مدارس، مهدکودک‌ها و فضاهای آموزشی است. این بسته‌های باغبانی حاوی اقلام مختلفی از قبیل ظرف کاشت بذر، تعدادی  گلدان کوچک و بزرگ، چندین مدل بذر مختلف، بیلچه باغبانی، بستر کاشت بهداشتی، آبپاش و راهنمایی کاشت و نگهداری بذرها هستند که در رنگ بندی‌های متنوع و دوست‌داشتنی و با کیفیت بالا تولید می‌شوند. کودکان به کمک بسته‌های کشاورزی، آموزش نگهداری گل و گیاه را می‌آموزند و درنهایت بازی با این پکیج ها موجب رشد مهارت‌های آن‌ها می‌شود. خرید اسباب بازی دخترانه

پک باغبانی به عنوان اسباب بازی دخترانه

بسته‌های آموزشی

 این بسته‌ها با توجه به سن کودک طراحی می‌شوند و از تنوع بی‌نظیری برخوردارند. معمولا بسته های آموزشی به تنهایی به عنوان اسباب بازی دخترانه در نظر گرفته نمی شوند. این محصولات برای جنسیت خاصی طراحی نشده‌اند و هر دو گروه پسران و دختران می‌توانند از آن استفاده کنند. بسته‌های آموزشی، مهارت و خلاقیت کودک را افزایش می‌دهند و به قدرت یادگیری کودک کمک شایانی می‌کند.

اسباب‌ بازی‌های یادگیری فنون

با خرید اسباب بازی دخترانه مناسب از این خانواده یادگیری فنون، مهارت‌هایی همچون خیاطی، آشپزی، نقاشی و … ، از زمان کودکی میسر می‌شود و دختران می‌توانند مادران خود را در این زمینه الگو قرار دهند  و از آن‌ها تقلید کنند. این نوع اسباب بازی دخترونه بعد از سه سالگی بسیار کاربردی هستند.

—————————————————————————————-

امروزه با توجه به اهمیت اسباب بازی سالم برای کودکان، گروه باغبانی مریان به عنوان یک شرکت‌ پیشرو در زمینه طراحی و تولید بسته های باغبانی به عنوان یک اسباب بازی آموزشی دخترانه و پسرانه فعالیت می‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینگونه محصولات به صفحه فروشگاه وب سایت ما مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *