سوالات متداول

بله، شما می توانید گلدان های کاشته شده خود را زیر یک لامپ LED حبابی مهتابی با قدرت 12 یا 15 وات قرار دهید. میزان نوردهی بسته به گیاه متفاوت است. اما به طور کلی 16 ساعت نوردهی ( یعنی روشن کردن از صبح تا قبل از خواب) می تواند گزینه مناسبی باشد. برای انجام این کار لامپ را درون یک چراغ مطالعه قرارداده و با فاصله 20 الی 30 سانتی متری گیاه قرار دهید. البته می توانید به جای لامپ LED مهتابی از لامپ های رشد گیاه بنفش رنگ نیز استفاده کنید.

دلایل مختلفی برای استفاده از بسته های باغبانی آماده وجود دارند که برخی از آنها عبارتند از:

 بذر سالم : برخی از بذرهای موجود در بازار قدیمی و تاریخ گذشته  هستند و در نتیجه پس ازکاشت، کودکان شاهد رشد آنها نخواهند بود و همین امر موجب دلسردی آنها می شود.

خاک استریل: برخی از خاک های موجود در بازار مناسب محیط داخل منزل و به ویژه کودکان نیستند. این خاک ها علاوه بر داشتن انواع آفات و حشرات، بستر مناسبی برای رشد گیاهان نیستند. این گونه خاک های برای پرورش گیهان آپارتمانی مناسب هستند. 

 بذر مناسب کودکان: انتخاب نوع بذر بر حسب سن کودکان اهمیت ویژه ای دارد و هر بذری مناسب کودکان نخواهد بود.

گلدان سایز مناسب: گلدان به کار گرفته شده برای کودکان باید سایز مناسبی داشته باشد. این گلدان باید زهکشی خوبی داشته و به قدر کافی کوچک باشد که گیاه به راحتی در آن جوانه بزند و از طرفی تا حدی بزرگ باشد که گیاه رشد مناسبی در آن داشته باشد.

صرفجویی در وقت و هزینه: با تهیه بسته های باغبانی دیگر نیازی نیست که به مراکز مختلف گل و گیاه رفته و هر یک از اجزای مورد نیاز را جداگانه تهیه نمایید.

اصول کاشت: بسیاری از افراد با وجود داشتن وسایل باغبانی مناسب برای کشاورزی کودکان، به نتیجه دلخواهاشان نمی رسند. علت این امر آن است که آنها به نحوه کاشت اصولی و نکات مهم نگهداری از گیاهان کاشته شده تسلط ندارند. راهنمای کاشت موجود در بسته های باغبانی کمک می کند که این افراد بتوانند فرایند کاشت، داشت و برداشت را بهترین نحو انجام دهند.

تجربه به ما نشان داده است که بذرهای مناسب کودکان نباید سمی باشند، باید سرعت جوانه زنی بالایی داشته باشند؛ در شرایط محیطی منزل رشد مناسبی داشته و ترجیحا سرعت رشد بالایی داشته باشند. گروه باغبانی مریان همواره این پارامترها را در انتخاب بذرهای مورد استفاده در پک های باغبانی ویژه کودکان و نوجوان خود لحاظ می کند.

سبزی های کاشته شده تقریبا پس از دو هفته قابل برداشت هستند. در این مرحله اصطلاحا به آنها ریز سبزی گفته می شود. ریز سبزی ها خواص فراوانی دارند و عطر و طعم دلپذیری دارند.

یکی از ترکیبات اصلی خاک بهداشتی، پیت ماس است. این نوع خاک در ایران وجود ندارد و از کشورهای اروپایی وارد می شود. به همین دلیل این خاک نسبت به سایر خاک های معمولی موجود در بازار گرانتر است و با افزایش نرخ دلار، قیمت آن افزایش می یابد.

به دلیل وجود پیت ماس در خاک بهداشتی قبل از مصرف بهتر است این خاک کمی رطوبت داشته باشد. معمولا خاک بهداشتی به صورت مرطوب درون بسته بندی ها قرار گرفته است. اگر به هر دلیلی خاک مورد نظر کاملا خشک شده باشد، موقع آبیاری به سختی آب را جذب می کند. در چنین شرایطی، پس ازکاشت گیاه در این خاک تا دو سه روز دفعات آبیاری را افزایش دهید تا خاک مرطوب شود. به عنوان مثال اگر در حالت عادی روزی یک بار آبیاری می کنید، در این حالت تا دو روز، تعداد آبیاری را به دو بار در روز افزایش دهید.

بله لوگوی شما در انتهای مداد قرار می گیرد. برای سفارش این نوع مداد باید با دفتر مریان به شماره تلفن 77630589-021 تماس بگیرید. در این حالتن حداقل مداد سفارش 300 عدد خواهد بود. برای دیدن تصاویر بیشتر از مدادهای نبلیغاتی می توانید به بخش هدیه تبلیغاتی سایت مریان گیفت مراجعه نمایید.

زمان جوانه زنی مداد ها به نوع بذر موجود در انتهای مداد بستگی دارد. به طور معمول برای بذرهای به کار گرفته شده در این مدادها ( معمولا بذر سبزیجات) زمان جوانه زنی بین 3 تا 6 روز است. استفاده از بذر سبزیجات باعث می شود که کودکان زودتر به محصول برسند و محصول خود را برداشت نمایند. آنها می توانند بعد از دو هفته  سبزیجات خود را به صورت ریز سبزی برداشت و میل کنند.

هدف از طراحی مداد کاشتنی آن است  که کودکان  پس از استفاده از مداد به جای دور ریختن آن، مداد را بکارند. برای کاشت مداد سبزکافی است که مداد کوچک شده را از انتها به صورت مورب در خاک مناسب قرار دهند و روزی یکبار آن را آبیاری کنند. نیازی به شکستن یا در آوردن محفظه ژلاتینی انتهایی مداد نیست و مداد را می توان با همان محفظه به صورت مورب کاشت.

بذر انتهایی این مداد ها  معمولا بذر سبزیجات هستند. در نتیجه اگر کودکان به طور اتفاقی محفظه انتهایی مداد را گاز بزنند، اتفاق خاصی نمی افتد و تنها ممکن است چند بذر سبزی را بخورند که بی ضرر است. خود محفظه انتهایی مداد نیز از جنس ژلاتین است و خوراکی است. 

بسته های مداد کاشتنی حاوی چهار بذر : شاهی ، ریحان، شبدر و تربچه است. البته در برخی موارد برای سفارش های بالا می توان نوع بذر را تغییر داد. ولی این چهار بذر بهترین نتیجه را خواهند داشت.

بذرهای به کار گرفته شده در مداد سبز مریان از بهترین بذرهای صنعت کشاورزی است. از طرفی محفظه انتهایی مداد کاملا مملو از بذر شده تا احتمال جوانه زنی 100 درصد باشد. در صورتی آبیاری مناسب، استفاده از خاک مناسب و کاشت صحیح مدادها به طور حتم مدادها جوانه خواهند زد.

بهتر است مدادهای کاشتنی با بذر گل تولید نشوند. چرا که معمولا جوانه زنی گل ها سخت تر از سبزیجات است و از طرفی بذر برخی از گل ها درون محفظه مداد جا نمی گیرند و یا تعداد کمی از آنها را می توان در محفظه قرار داد. در این حالت احتمال جوانه زنی کاهش می یابد. در صورت تمایل به خرید مداد با بذر گل باید با دفتر مریان به شماره : 77630589-021 تماس بگیرید.

محفظه انتهایی مداد کاشتنی از جنس ژلاتین خوراکی است. با توجه به آنکه این نوع ماده به ضربه محکم حساس است، حتما موقع استفاده از این مداد مراقب این محفظه باشید. در صورت شکستن محفظه بهتر است بذرها جمع آوری کنید و به طور مجزا در گلدان کاشته بکارید.

هدف از تولید مداد کاشتنی ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست و جلوگیری از قطع درختان است. به همین دلیل در تولید این مدادها به جای مداد چوبی از مداد روزنامه استفاده می شود. مدادهای روزنامه ای استفاده شده در تولید مداد کاشتنی از بهترین نوع  مدادهای روزنامه ای ایرانی هستند و کیفیت نوشتاری خوبی دارند.

اسکرول به بالا