کشاورز کوچولو

9 دلیل برای بازی در نقش کشاورز کوچولو

بی هیچ کم و کاستی همه قبول داریم که لحظات فراموش نشدنی هر شخصی، آن بازه هایی است که با پدر و مادرش صرف پرداختن به کاری شده است. حال چه بهتر که فعالیت مذکور، بابِ طبعِ کودک و دوران کودکی باشد. فقط برای یک لحظه تلاش کنید یک تصویر، هر چند کوتاه از روزهای اول شکل‌گیری حافظه خود باز آفرینی کنید. شخصیت کودکی شما عاشق آب و خاک و گل نیست؟ حتما که هست. به همین خاطر نه تنها به صورت تجربی، که یافته های علمی نیز نشان می‌دهند بهتر است والدین برای فعالیت‌های میدانی با فرزندان خود وقت مشخصی تخصیص دهند. یکی از پرفایده‌ترینِ فعالیت‌ها، باغبانی و کشاورزی کودک است. ما برای ادعای خود شواهدی متقن و قابل اتکا داریم، اگر در برابر ساختن ذهنیت، شخصیت و روح و روانِ کودک خود احساس مسئولیت می کنید، پیشنهاد می کنیم سطرهای پیش رو را از دست ندهید. کشاورز کوچو

توجه : این مقاله توسط گروه باغبانی کودک مریان تهیه و تنظیم گردیده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر  در زمینه خدمات و محصولات باغبانی کودک مریان می‌توانید به بخش فروشگاه و یا صفحه اصلی مراجعه نمایید.

فواید کشاورزی کودک

1- ایجاد پیوندهای قدرتمند خانوادگیآیا به جز صرف ناهار و وعده های غذایی، تماشای سریال یا یک رقابت ورزشی، عامل دیگری وجود دارد که اعضای خانواده‌ی شما را به هم پیوند دهد؟ البته که این دست از فعالیت ها از هیچ بهتر است، اما می‌تواند خیلی بهتر باشد. به این دلیل باغبانی و کشاورزی کودک مورد تاکید است، به این خاطر که تمامی خانواده درگیر می شوند. در این هنگام برای آن که دغدغه‌های یک کشاورز کوچولو برطرف شود، همه ی اعضای خانواده متحد، درکنار هم و برای یک هدف تلاش می‌کنند تا کشاورز کوچولوی خانواده‌شان به نتیجه دلخواهش دست پیدا کند.

2- مصرف سبزیجات و غذاهای سالم: دقیقا نمی دانیم چرا، ولی کودکان دربرابر مصرف سبزیجات و گیاه های سبز، فورا مقاومتی عجیب و غریب از خود نشان می‌دهند. کشاورزی کودک این اتفاق را از بین برده و نه تنها کشاورز کوچولو قصه ما عادت‌های غذایی سالم‌تری پیدا می کند، بلکه تمامی اعضای خانواده می‌توانند عادت‌های غذایی سالم‌تری را تجربه کنند.

3- آشنایی و ایجاد پیوند با طبیعت: این یکی را خیلی توضیح نمی دهیم چون واضح و روشن است. زندگی مدرن، انسان امروزی را از اصل خود و مادر خود که همانا طبیعت باشد، دور کرده است. کشاورزی کودک به انسان‌ها کمک می‌کند که از همان سنین کم با طبیعت انس بگیرند و این ا انس و الفت را سالیان دراز حفظ کنند.

4- دریافت دغدغه های محیط زیستی: وقتی در اخبار اعلام می شود که هزار هکتار جنگل در آتش سوخت، واکنش کودک شما چیست؟ برای اینکه یک انسانِ هماهنگ و همگام با طبیعت، پای به اجتماع بگذارد، نیاز است تا بعضی از مسائل را شخصا تجربه کند. اگر کودک شما تنها یک درخت را خودش بکارد و یا کشاورزی تنها چند متر زمین را خودش به عهده بگیرد، آن گاه اوضاع و واکنش کودک شما به مسائل زیست محیطی تفاوت زیادی خواهد داشت.

کشاورز کوچولو و کشاورزی کودک

5- فراگیری سیستم علت و معلولی: از منظر فلسفی نمی‌گوییم(زیرا ممکن است اصلِ علت و معلول را قبول نداشته باشید)، اما در فیزیک انسانی و طبیعی هر کنشی، واکنشی در پی دارد. این که کودک شما درک کند آن چه درو می‌کند،  حاصل همان فرایند کاشتی و داشتی است که طی کرده، مطلبی نیست که در جایی به جز فرایند کشاورزی به دست آید.

6- ایجاد قدرت حلِ مساله: فرزند شما همیشه کودک نخواهد بود و متاسفانه روزی حمایت شما را پشت خود احساس نخواهد کرد. در آن زمان است که عیار تربیت فرزندِ شما مشخص می‌شود. آیا کودکِ دیروز می‌تواند از پسِ چالش‌های پیش رویش برآید؟ دست و پنجه نرم کردن با طبیعت و رام ساختن نا ملایمات در مسیرِ کشاورزی، یک کودک را ورزیده می سازد.

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

تخفیف ویژه دوره باغبانی کودک

شما می‌توانید تا پایان زمان تایمر، دوره باغبانی کودک را با 35 درصد تخفیف تهیه نمایید.        

کد تخفیف : web251  

7- تمرینِ خلاقیت: چیزی که شما در اختیار کودک قرار می‌دهید چند متر زمین است و کمی بذر و چند وسیله مورد نیاز برای کشاورزی. الباقی کار تمام و کمال، بسته به خلاقیت کشاورز کوچولوی شما، متغیر خواهد بود. این جمله را از ما داشته باشید، جایی بهتر از زمین، باغ و باغچه نمی‌تواند خلاقیت آدمی را به چالش بکشد.

8- ارتقای روند یادگیری: حتما خوانده‌اید و شنیده‌اید که محشور بودنِ با گیاه روند یادگیری علمی فرزندان را ارتقا می‌دهد، اما منظور ما تنها درس های مدرسه نیست. در این دوره و زمانه کسانی برنده هستند که از هر رویدادی درس بگیرند. وقتی که فرزند شما حین باغبانی و کشاورزی، حرکت یک ستون مورچه را زیر نظر گرفت و با دقت مورد بررسی قرار داد، این صحبت‌های ما را به خاطر آورید. کشاورزی کودک

9 –آشنایی با قصه ی زندگی: تا به حال مجبور شده‌اید مفهوم تولد و مرگ را برای کودک خود بازگو کنید؟ کار سختی است مخصوصا وقتی که مرغش یک پا داشته باشد و پاسخ سوال را در لحظه بخواهد. نگران نباشید، کشاورزی به کودک می آموزد که چرخ دنیا بر چه پاشنه‌ای می‌چرخد. او هر روز تولد و مرگ و زندگی را در طبیعت می‌بیند و تجربه می‌کند.

 یک سوال:

در زندگی مدرن و شهری امروز، چگونه بازی کشاورز کوچولو را شروع کنیم؟

قدم اول در اجرای نقش کشاورز کوچولو، تهیه لوازم و ابزارهای مناسب برای انجام فرایند کشاورزی کودک است. استفاده از بسته‌های  کشاورزی آماده‌ی کاشت که ویژه کودکان طراحی شده باشید، یکی از آسان‌ترین و بهترین راه‌ها برای تهیه این مقدمات است. بکارگیری این گونه پکیج‌ها می تواند این اطمینان را به ما بدهد که یک کشاورزی سالم و هدفمند برای کودکمان در محیط شهری فراهم آورده‌ایم.

امروزه با توجه به اهمیت موضوع کشاورزی کودک، گروه باغبانی مریان به عنوان یکی از شرکت‌های فعال در این زمینه، بسته‌هایی نظیر: بسته باغبانی کودک میشا و پکیج کشاورزی کودک را برای رفع نیازهای موجود در زمینه کشاورزی کودک عرضه می‌نماید. کودکان می‌توانند با استفاده از این بسته‌ها از کشاورزی در محیط‌های بسته و به طور کلی محیط شهری  و غیر شهری لذت ببرند.

در نهایت، اگر سوالی داشتید و یا نیاز کسب اطلاعات بیشتری داشتید، خوشحال می‌شویم که آنها را با در میان بگذارید. پس حتما با ما تماس بگیرید.

منبع:

https://www.offthegridnews.com/survival-gardening-2/9-reasons-every-child-should-help-grow-a-garden/

راستی می دونستی که باغبونی یکی از بهترین روش‌ها برای علاقه‌مند کردن بچه‌ها به میوه‌‌ و سبزیجاته؟ اگر میخوای بچه‌هات رو به مصرف غذاهای سالم تشویق کنی، حتما باغبونی رو با اونا تمرین کن. تازه باغبونی باعث افزایش صبر، اعتماد به نفس و مسئولیت‌پذیری بچه ها هم میشه😋

 حالا که اینقدر باغبونی خوبه🥰، یادت نره به فروشگاهمون هم سر بزنیا😉. تو فروشگاه مریان، هر چیزی که برای یادگیری و انجام باغبانی کودک و نوجوان نیاز داری رو می‌تونی پیدا کنی 😍

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا