آغاز دوره جامع باغبانی، کشاورزی و گیاهشناسی کودک ویژه مدارس مقطع دبستان

  • توسط : پرهام ملک محمدی
  • دسته بندی : اخبار مریان
  • تعداد دیدگاه ها : 0
آغاز دوره جامع باغبانی، کشاورزی و گیاهشناسی کودک ویژه مدارس مقطع دبستان

خوشحالیم و مفتخریم که پس از 2 سال تلاش برای طراحی یک دوره کامل و جامع باغبانی، کشاورزی و گیاهشناسی برای مدارس مقطع دبستان، توانستیم با همکاری مدرسه علامه طباطبایی و مدرسه ایران زمین اولین دوره جامع باغبانی، کشاورزی و گیاهشناسی را از مهرماه 1397 برای پایه‌های پیش دبستان تا سوم دبستان آغاز نمائیم. دوره امسال به صورت آزمایشی برگزار می‌شود. در نظر داریم به تدریج دوره های باغبانی کودک را در پایه‌ها و مدارس بیشتری برگزار نمائیم.

طی این دوره مباحث مختلف تئوری و عملی نظیر: کاشت انواع گیاهان، آشنایی با گیاهان آپارتمانی سمی و غیر سمی، آشنایی با ساختار گیاهان، آشنایی با لوازم و ابزارهای باغبانی و کشاورزی، قلمه زدن، نشاءکاری و ...  در طول یک سال تحصیلی طی 28 جلسه ( هر هفته یک جلسه) آموزش داده می‌شود.

متاسفانه در ایران برخلاف کشورهای دیگر، در مدارس چنین موضوعاتی با بچه‌ها کار نمی‌شود و بچه ها از لذت و مزایای داشتن چنین دوره‌هایی محروم هستند. تجربه ما طی برگزاری چنین دوره‌هایی نشان داده است که وجود چنین کلاس‌هایی علاوه بر ایجاد شادی و نشاط در بین بچه‌ها، تاثیرات بسیار مثبتی بر روی روح، روان و جسم آنها دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ضرورت برگزاری دوره‌های باغبانی و کشاورزی کودک می‌توانید مقالاتی نظیر: اهمیت باغبانی کودکان  و 9  دلیل برای اثبات اینکه هر کودکی باید حداقل یکبار نقش کشاورز کوچولو را در زندگی خود بازی کند را در بخش مقالات سایت مریان مطالعه نمائید. همچنین مطالعه مقاله: مدرسه‌ی ‌باغبانی و کشاورزی کودک قسمت اول  و  قسمت دوم  و همچنین سایر مقالات مرتبط در این بخش نیز بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

 

کشاورزی کودک

نظر دهید

نظرات