مدرسه باغبانی - باغبانی دانش آموزان

مدرسه باغبانی کودک و نوجوان ( بخش اول)

چرا برنامه‌ی کشاورزی و باغبانی کودک در مدارس ابتدایی یک ضرورت است؟

دهه‌ی گذشته را باید سال های گسترش برنامه‌های باغبانی و کشاورزی در مدارس ایالات متحده ی امریکا دانست. شواهد نشان می‌دهد که رشد موضوع مدرسه باغبانی کودک روز افزون است و باغبانی دانش آموزان به عنوان یک روند در سیستم آموزشی ایالات متحده می‌تازد و پیش می رود.

آیا می‌دانید دلیل این امر چیست؟ “علت آن خیل مقالات علمی، داده های پژوهشی و یافته های تحقیقاتی که اثبات می‌کند انجام فعالیت های باغبانی و کشاورزی برای تمامی افراد درگیر در ساختار آموزشی مفید است، از دانش آموزان گرفته تا معلمان و خانواده ها، در آخر کل جامعه”.

در ادامه مقاله بررسی کرده‌ایم که باغبانی یا کشاورزی در مدارس چگونه می‌تواند از یک سو دانش آموزان را تقویت کند و از سوی دیگری دستاوردهای زیادی را برای معلمان، مدارس و جامعه داشته باشد.

مطالعه‌ی این مطلب برای تصمیم‌گیران امور آموزشی در هر سطحی توصیه می شود. به خصوص اگر مدیر یک مدرسه یا مهد کودک خصوصی هستید.

توجه : این مقاله توسط گروه باغبانی مریان تالیف شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر  در زمینه خدمات و محصولات باغبانی مریان می‌توانید به بخش فروشگاه و یا صفحه اصلی مراجعه نمایید.

مدرسه باغبانی کودک

فواید مدرسه باغبانی کودک و باغبانی دانش آموزان

فواید آموزشی

باغبانی و کشاورزی فعالیت‌هایی هستند که در مقیاس وسیع، به طور عملی تجارب ارزشمندی را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهند. علوم اجتماعی، ریاضی، هنرهای بصری و تجسمی، زیست و شناسایی مواد غذایی و خوراکی در باغبانی و کشاورزی به طور مستقیم و بی‌واسطه تمرین می‌شوند. به عنوان مثال، یکی از دلایل ویژه‌ای که سیستم آموزشی آمریکا روی به گنجاندن برنامه‌های باغبانی دانش آموزان در برنامه‌ی آموزشی مدارس داشته است، ضعف دانش آموزان این کشور در علم ریاضیات بوده است(Klemmer, et.al. 2005).

در نتیجه باغبانی و کشاورزی را دقیقا باید فعالیتی در راستای تقویت مهارت‌های علمی دانش آموزان دانست (برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید به آدرس وب سایت: csgn.org مراجعه نمایید).

فواید محیط زیستی و شناخت طبیعت

کتاب  Last Child in the Woodsنوشته‌ی Richard Louv این‌گونه می‌نویسد که “ایجاد ارتباط کودک و طبیعت به صورت تنگاتنگ می‌تواند منجر به آمادگی و ورزیدگی او در مواجهه با چالش‌های روز افزون محیط آشفته‌ی جوامع امروزی شود”. مشابهِ همین اظهار نظر را دکتر Peter Gorski دارد و می گوید وقوع شکاف و فاصله بین کودکان آمریکایی و طبیعت، خطری است که جامعه ی آمریکا را تهدید می‌کند. مدرسه باغبانی کودک

بررسی‌ها نشان می‌دهد که محشور شدن کودکان با باغبانی و کشاورزی در مدارس، به صورت خودکار از دانش آموزان افرادی آگاه و هوشیار نسبت به مسائل محیط زیستی، چرخه‌های طبیعی و غذایی، سامانه‌ی تهیه‌ی آب و بسیاری مسائلی از این دست می‌سازد. به واقع افرادی که از کودکی در مسیر شناخت طبیعت حرکت کرده باشند، در آینده و به وقت مشخص از طبیعت محافظت خواهند کرد.

تخفیف ویژه دوره باغبانی کودک

شما می‌توانید تا پایان این ماه، دوره باغبانی کودک را با 20 درصد تخفیف تهیه نمایید.        

کد تخفیف : web251  

باغبانی دانش آموزان

شیوه ی زندگی یا همان Life Style

این موضوع بسیار اهمیت دارد.. گزارش های نشان می دهد که یک سوم  دانش آموزان 10 الی 17 ساله در فلوریدا از اضافه وزن مفرط رنج می برند. این اتفاق و رویداد تا حدود زیادی می‌تواند ثمره‌ی فست فودها، زندگی ماشینی و بی تحرک و اموری از این دست باشد. مدرسه باغبانی

اما نکته حائز اهمیت آن است که باغبانی یا کشاورزی مدارس با توجه به ظرفیتی که دارد می تواند افراد را از سنین کم به فعالیت های بیرونی و میدانی سوق دهد. ثمره‌ی دیگر این امر عادت افراد به مصرف محصولات ارگانیک خواهد بود و در نهایت افزایش سلامت جمعی به دست خواهد آمد.

در این مقاله به اهمیت و فواید وجود برنامه باغبانی و کشاورزی در مدارس اشاره کردیم. در قسمت دوم این مقاله به اهمیت کشاورزی و باغبانی دانش آموزان را از بعد دیگر بررسی می کنیم. اگر دانش آموز نیستید، شاید معلم باشید و مدیر مدرسه یا اولیای یک کودک مدرسه ای و حاضر در مهد کودک، اگر این گونه هم نیست، عضوی از جامعه که هستید، باغبانی مدرسه ای به طور مستقیم روی کیفیت زندگی شما تاثیر می گذارد، آن را جدی بگیرید.در صورتی که به موضوع مدارس باغبانی علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم که مقاله benefits of school gardens را در وب سایت florist kid مطالعه کنید تا مزایای اینگونه مدارس بیش از پیش آشنا شوید.

—————————————————————————————-

امروزه با توجه به اهمیت موضوع مدرسه باغبانی کودک، گروه باغبانی مریان به عنوان یک شرکت‌ پیشرو در این زمینه، با همکاری مدارس برتر تهران اقدام به برگزاری دوره‌های جامع باغبانی و کشاورزی برای دانش آموزان پایه دبستان نموده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید  قسمت دوم مقاله مدرسه‌ی کشاورزی کودک  را مطالعه نمایید و در صورت تمایل به برگزاری چنین دوره‌هایی در مدارس و مراکز آموزشی با ما تماس بگیرید.

منبع:

https://www.education.com/reference/article/benefits-school-gardening

راستی می دونستی که باغبونی یکی از بهترین روش‌ها برای علاقه‌مند کردن بچه‌ها به میوه‌‌ و سبزیجاته؟ اگر میخوای بچه‌هات رو به مصرف غذاهای سالم تشویق کنی، حتما باغبونی رو با اونا تمرین کن. تازه باغبونی باعث افزایش صبر، اعتماد به نفس و مسئولیت‌پذیری بچه ها هم میشه😋

 حالا که اینقدر باغبونی خوبه🥰، یادت نره به فروشگاهمون هم سر بزنیا😉. تو فروشگاه مریان، هر چیزی که برای یادگیری و انجام باغبانی کودک و نوجوان نیاز داری رو می‌تونی پیدا کنی 😍

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا