انواع نهال زرشک پربار ایرانی

معرفی انواع نهال زرشک پربار ایرانی

نهال زرشک به عنوان یک نهال با کیفیت در نظر گرفته می شود. درخت زرشک باردهی خوبی را در هر هکتار به خودش اختصاص می دهد و می تواند سود زیادی نیز برای کشاورز داشته باشد. در حالت کلی نیز باید به این مورد توجه داشت که این نهال جز نهال های صادراتی نیز در ایران به شمار می رود.

 در این مقاله نیز ما قصد داریم راهنمایی جهت خرید و کاشت نهال زرشک را بررسی کنیم و جزییات مربوط به آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید تا در این خصوص نکاتی را خدمت شما عزیزان مطرح سازیم.

بررسی انواع نهال های زرشک

نهال های زرشک نیز به شرح زیر طبقه بندی می شوند:

بررسی نهال زرشک بی دانه

زرشک های بی دانه معمولا در غذاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در هر هکتار نیز بازدهی خوبی را نیز می توانیم برای این نهال در نظر بگیریم. همچنین باید بدانید که سود بسیار زیادی دارد.

بررسی نهال زرشک پفکی

زرشک های پفکی نیز معمولا جز موارد صادراتی هستند، شما می توانید این نهال ها را در آب و هوای نیمه معتدل بکارید و به راحتی در هر بار باردهی سود خوبی را نیز از نهال های زرشک پفکی بدست آورید. خرید نهال زرشک پفکی برای کشاورزانی که قصد احداث باغ زرشک جهت بهره برداری محصولات در صنایع غذایی به صورت خشکبار را دارند، بسیار مناسب است.

بررسی نهال زرشک زینتی

زرشک های زینتی نیز کاربردهای خوراکی و زینتی را با هم ارائه می دهد. معمولا زرشک های زینتی دارای برخی از گل های بسیار خاص هستند که سپس بعد از شکوفا شدن به رنگ قرمز در می آیند. مقاومت بسیار بالایی را نیز می توانیم برای نهال های زرشک زینتی در نظر بگیریم.

نهال زرشک پربار

بررسی هرس درخت زرشک

هرس نهال زرشک نیز به صورت فرم دهی و باردهی خواهد بود.در خصوص هرس نهال به صورت فرم دهی می توانیم در نظر داشته باشیم که این هرس می تواند در حالت کلی  شاخه های اضافی را در بر گیرد و شما می توانید از طریق این هرس کلیه شاخه های اضافی را از بین ببرید و یک نظم و ترتیبی برای نهال زرشک مربوطه ایجاد کنید.

هرس باردهی نیز جز موارد دیگر مربوط به هرس نهال زرشک است  که فقط بخش هایی که در باردهی نهال زرشک تاثیر دارند دچار هرس خواهند شد.

در واقع می توانیم با سبک های مختلف هرس کلیه موارد و بیماری های مربوط به این نهال را از بین ببریم و این کار می تواند باعث افزایش عمر نهال های زرشک شود و این امر نیز مهم است و از اهمیت بالایی برخوردار است  چون می تواند به ما کمک کند تا بهره زیادی از درخت زرشک ببریم.

بررسی شیوه های نگهداری نهال زرشک

در خصوص نگهداری نهال زرشک در ابتدا باید دمای آن را در نظر بگیریم و دمای نباید از یک حد پایین بیاید و این مورد بستگی به منطقه کاشت دارد.

نهال زرشک پربار ایرانی

در هر هفته نیز باید آبیاری نهال زرشک را به خوبی به انجام برسانید. این شیوه های آبیاری در واقع باعث پرورش بهتر نهال های زرشک خواهند شد و البته اهمیت فراوانی ار نیز می توانیم برای نهال زرشک در این حالت در نظر بگیریم.

تشابه های نهال توت و زرشک

نهال زرشک و نهال توت از بسیاری جهات تشابه به هم دارند، از همین روی اغلب کشاورزان خرید نهال توت را در کنار زرشک انجام می دهند. البته نهال توت تفاوت هایی نیز دارد که در برسی های دیگر به ان خواهیم پرداخت.

در هنگام خرید نهال زرشک چه نکاتی را باید رعایت کنیم:

در ابتدا باید به سراغ قیمت های مربوط به نهال زرشک بروید. معمولا قیمت ها تنوع بسیار زیادی بر حسب ارتفاع نهال زرشک خواهند داشت. در حالت کلی نیز باید در نظر بگیرید که سلامت نهال نیز در قدم اول خرید باید به صورت کلی بررسی شود.

سلامت مربوطه می تواند شامل سلامت ریشه و ساقه و برگ و دیگر مواردی باشد که در رشد نهال زرشک تاثیر خواهند داشت. این امر نیز از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود و توجه به آن نیز خالی از لطف نیست.

به طور کلی منطقه ی کاشت نیز درهنگام خرید نهال زرشک مهم است. مثلا اگر شما بخواهید در منطقه سردسیر نهال زرشک را بکارید باید نهال مربوطه کیفیت لازم جهت پرورش و کاشت را در منطقه سردسیر و یا معتدل و گرمسیر داشته باشد و باید آن را در نظر بگیرید.

نتیجه گیری مقاله انواع درخت زرشک

در این مقاله ما راهنمایی جهت خرید و کاشت نهال زرشک را بررسی کردیم و جزییات مربوط به آن را نیز مورد بررسی قرار دادیم. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که نهال های زرشک انواع مختلفی دارند و برای خرید باید برطبق منطقه کاشت و شرایط آن  منطقه درخت زرشک مربوطه را خریداری نماییم.

حال باید در نظر بگیرید که خرید و کاشت نیز  متفاوت به نظر می رسند و باید ما شیوه های کاشت را نیز بدانیم، تا بتوانیم در زمینه کاشت نهال زرشک با موفقیت بالا عمل کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا