سومین جشنواره ملی اسباب بازی در تاریخ 24 الی 28 مرداد در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری شهر تهران واقع در خیابان حجاب برگزار گردید. در این جشنواره علاوه بربرپایی نمایشگاه عرضه و فروش اسباب‌بازی‌ها، به ارزیابی طرح‌های ثبت شده در سال 1395 ، برگزاری همایش یک روزه، کارگاه‌های آموزشی و همچنین برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه اسباب‌بازی و سرگرمی کودکان پرداخته شد.

با توجه به اهمیت این جشنواره و فرصتی که برای معرفی محصولات مریان به کودکان و خانواده‌ها وجود داشت، گروه مریان تصمیم گرفت تا در این نمایشگاه شرکت کند و محصولات و خدمات خود را در فضایی دوستانه و تعاملی ارائه دهد. در همین راستا با تدابیر که در نظر گرفته شد که یک فضای کاملا دوستانه و تعاملی در غرفه مریان ایجاد گردید که موجب شد خاطره ای زیبا از فعالیت باغبانی برای کودکان و خانواده‌ها ایجاد گردد.
به منظور ایجاد چنین فضایی، وسایل رنگ آمیزی و همچنین یک گاری پر از خاک تزئین گردید و گلدان‌های سفالی کوچکی به صورت رایگان در اختیار کودکان بازدید کننده قرار گرفت. کودکان در غرفه مریان پس از رنگ آمیزی گلدان‌هایشان، به کمک مربیان حاضر در غرفه درون گلدان‌هایشان بذر شاهی یا تربچه می‌کاشتند و گلدان را همراه با خود می‌بردند. هدف از انجام این پروژه آشنایی بیشتر خانواده‌ها با مبحث باغبانی کودکان و اهمیت آن بود که به طور فوق‌العاده‌ای مورد استقبال خانواده‌ها و به ویژه کودکان بازدید کننده قرار گرفت. به طوریکه مربیان حاضر در غرفه لحظه ای هر چند کوتاه برای استراحت پیدا نمی کردند. 

در این نمایشگاه انواع محصولات مریان و بالاخص بسته باغبانی میشا به طور کامل معرفی گردیدند.خانواده‌ها و به ویژه مدارس و مهدکودک‌ها استقبال خیلی خوبی از این بسته باغبانی داشتند. بسیاری از مهدها و مدارس علاقه‌مند بودند که این محصول را به عنوان ابزار کار کلاس‌های باغبانی در نظر بگیرند و درس باغبانی را نیز به سیلابس درسی مهد یا مدرسه خود بیافزایند. یکی دیگر از محصولاتی که در این نمایشگاه معرفی گردید و مورد استقبال قرار گرفت، نمونه اولیه مداد کاشتنی مریان بود. با وجود آنکه طراحی این مداد هنوز نهایی نشده بود و نمونه ارائه شده در نمایشگاه کامل نبود، استقبال فراوانی از مداد کاشتنی صورت گرفت به طوری که در روزهای دو م وسوم نمایشگاه مجبور به تولید دوباره این مدادها برای ارائه در نمایشگاه شدیم.

به طور کلی سومین جشنواره ملی اسباب بازی تجربه ی بسیاری زیبایی برای مریان بود. این جشنواره بستر بسیار خوبی برای معرفی مبحث باغبانی خانگی فراهم گردید که موجب آشنایی هر چه بیشتر خانواده‌ها با مبحث باغبانی کودکان و همچنین آشنایی آنها با گروه مریان شد.