کاشت سبزی و تغذیه کودکان

کاشت سبزی و تغذیه کودکان

کودکان با کاشت سبزی خوردن، به سبزی‌ها علاقه‌مند می‌شوند و پنج برابر بیش‌تر از آن‌هایی که فعالیت مشابه ندارند، سبزیجات مصرف می‌کنند. به گزارش dailymail.co.uk نتایج تحقیقات علمی نشان می‌دهد کودکانی که در فعالیت‌های کاشت سبزی در گلدان یا باغچه و یا به طور کلی سبزیکاری فعالیت دارند، تمایل بیشتری به مصرف این دسته از مواد غذایی دارند. می‌دانید اهمیت این خبر کجاست؟ اینکه همان تحقیقات نشان می‌دهد امروزه به طور معمول تنها دو درصد از دانش‌آموزان (کودکانی که در سن مدرسه هستند)، در کنار غذای خود سبزیجات و سالاد میل می‌کنند.

فهرست مطالب

توجه : این مقاله توسط گروه باغبانی مریان تالیف شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر  در زمینه خدمات و محصولات باغبانی مریان می‌توانید به بخش فروشگاه و یا صفحه اصلی مراجعه نمایید.

سبزیکاری کودک، امری مفید و مفرح

الان را نگاه نکنید که تا خسته می‌شوید سکوت می‌خواهید و تختی گرم و نرم برای لحظه‌ای آرمیدن. آن روزهایی را به خاطر آورید که ظهرها مانع خوابیدن تمام اهل خانه می‌شدید، پر بودید از شور و نشاط، فضا و بستری را می‌جستید برای تخلیه‌ی انرژی و تجربه‌ی هیجان کودکی.

درصورتی‌که فرزندی دارید در سنین مدرسه، ظلم است اگر او را با کاشت سبزی خوردن، باغبانی و فعالیت‌هایی از این دست آشنا نکنید. از این طریق نه تنها محیطی برای تجربه‌ی شادی برایش فراهم می‌آورید، بلکه عادات مناسب غذایی و سلامتی را در وجودش نهادینه می‌کنید.

سبزیکاری کودک

کاشت سبزی خوردن توسط کودکان از بعد علمی

تحقیقاتی که روی کودکان و دانش‌آموزان آمریکایی صورت گرفته به وضوح نشان می‌دهد که فعالیت‌های سبزیکاری ( نظیر کاشت سبزی در گلدان ، باغ یا باغچه) می‌تواند عادات غذایی آن‌ها را اصلاح کند و سلامت بیشتری به آن‌ها هدیه دهد. محققان دانشگاه ایالتی اوهایو به همراه همکاران خود در Cornell University، واقع در نیویورک، اثبات کرده‌اند کودکانی که سبزیکاری می‌کنند، تا 5 برابر بیشتر میل به مصرف سالاد دارند.

نتیجه‌ی فوق در نشریه‌ی پزشکی و سلامت Acta Paediatrica به چاپ رسیده و حاصل تحقیقی است که روی 370 دانش‌آموز نیویورکی که غذا را در سیستم مدرسه میل می‌کنند انجام‌گرفته است(برداشت داده به‌صورت تصادفی در روزهای مختلف بوده است).

دکتر Brian Wansink که رهبری گروه مطالعاتی را به عهده داشته می‌گوید تا قبل از اجرای برنامه‌ی کاشت سبزی خوردن توسط کودکان، تنها 2 درصد دانش‌آموزان کنار غذای خود سالاد قرار می‌دادند، اما بعد از این پروژه، رقم فوق به 10 درصد رسید. او می‌افزاید اگر چه پروژه‌ی فوق مقیاس وسیعی ندارد اما به خوبی نشان می‌دهد که فعالیت‌های سبزیکاری می‌تواند وضعیت سلامت کودکان را ارتقا دهد.

تخفیف ویژه دوره باغبانی کودک

شما می‌توانید تا پایان این ماه، دوره باغبانی کودک را با 20 درصد تخفیف تهیه نمایید.        

کد تخفیف : web251  

در آخر اینکه پژوهشگران فوق و بسیاری دیگر اظهار می‌کنند اگر واقعاً قصد ایجاد عادت تغذیه‌ی سالم را در فرزندان خود دارید، باید از کودکی با ساده‌ترین فعالیت‌ها نظیر کاشت سبزی در گلدان آغاز کنید، زمان که بگذرد، تأثیر این‌گونه فعالیت‌ها آن قدرها نخواهد بود.

کاشت سبزی در کلدان

کاشت سبزی در گلدان و یک پیشنهاد

هر وقت که روی مطلبی دست می‌گذاریم، برای تحقق آن راه‌حلی هم ارائه می‌دهیم. به خاطر بیاورید زمانی که درباره‌ی باغبانی آپارتمانی و اموری از این دست نوشتیم، چالش‌های پیش رو را معرفی کردیم، فواید را سبک سنگین ساختیم و در نهایت دستورالعمل‌هایی عملی برای اجرای کار پیشنهاد دادیم.

این بار هم بر همان منوال عمل می‌کنیم. اگر قصد معرفی دنیای کاشت سبزی خوردن و انواع سبزیجات به فرزند خود را دارید، می‌توانید کاشت سبزی در گلدان را برای کودکان خود مدنظر داشته باشید. امروزه برای تحقق این امر راه‌های فراوانی وجود دارد از پکیج باغبانی یا بسته سبزیکاری گرفته تا مدادهای کاشتنی، همه و همه می‌توانند ابزاری جذاب در جهت تحقیق کاشت سبزی در گلدان توسط کودکان باشند. در تهیه‌ی تمامی این محصولات مطالعات علمی و آزمایشگاهی به کار گرفته‌شده، تا در بهترین و سهل‌ترین حالت ممکن، گیاهان بومی و سازگار با محیط‌زیست این سرزمین در اختیار کودکان قرار گیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا حتی گفتگویی ساده از سر کنجکاوی در باب سبزیکاری کودکان و یا حتی بزرگان درنگ نکنید، کارشناسان ما شیفته‌ی هم کلامی با شما هستند. با ما تماس بگیرید.

منابع:

راستی می دونستی که باغبونی یکی از بهترین روش‌ها برای علاقه‌مند کردن بچه‌ها به میوه‌‌ و سبزیجاته؟ اگر میخوای بچه‌هات رو به مصرف غذاهای سالم تشویق کنی، حتما باغبونی رو با اونا تمرین کن. تازه باغبونی باعث افزایش صبر، اعتماد به نفس و مسئولیت‌پذیری بچه ها هم میشه😋

 حالا که اینقدر باغبونی خوبه🥰، یادت نره به فروشگاهمون هم سر بزنیا😉. تو فروشگاه مریان، هر چیزی که برای یادگیری و انجام باغبانی کودک و نوجوان نیاز داری رو می‌تونی پیدا کنی 😍

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا